Те що мільйони людей давно підозрювали, через витік інформації виявилося правдою – наші телефони дійсно нас прослуховують. У презентації одного з імовірних маркетингових партнерів Facebook детально описано, як компанії підслуховують розмови користувачів, щоб створювати таргетовану рекламу.
У своїй презентації Cox Media Group (CMG) стверджує, що їх програмне забезпечення «Active-Listening» використовує штучний інтелект для збору та аналізу «даних про наміри в режимі реального часу», прослуховуючи те, що ви говорите через телефон, ноутбук або мікрофон розумної колонки.
Далі в презентації йдеться про Facebook, Google та Amazon як клієнтів CMG, що свідчить про те, що вони можуть використовувати послугу активного прослуховування для таргетування користувачів.
На першому слайді презентації CMG описано, як їхнє програмне забезпечення «Active-Listening» прослуховує ваші розмови та витягує дані про наміри в режимі реального часу.
- Розумні пристрої збирають дані про наміри в реальному часі прослуховуючи наші розмови.
- Рекламодавці можуть поєднувати ці голосові дані з поведінковими даними для націлювання на споживачів на ринку.
- Ми використовуємо ШІ для збору цих даних з 470+ джерел для покращення розгортання, націлювання та ефективності.
- Ви досягаєте своїх потенційних клієнтів раніше, ніж ваші конкуренти.
Далі на слайдах крок за кроком розбирають процес від виявлення «сліду даних», залишеного розмовами та поведінкою споживачів в інтернеті, до створення таргетованої цифрової реклами.
На слайді описано шестиетапний процес, який використовує програмне забезпечення CMG для активного прослуховування для збору голосових даних споживачів через, здавалося б, будь-який пристрій, оснащений мікрофоном.
- Споживачі залишають «слід» даних, який базується на їхніх розмовах та поведінці в інтернеті.
- ШІ збирає та аналізує ці поведінкові та голосові дані з 470+ джерел.
- Обробка голосових даних з поведінковими даними визначає аудиторію, яка «готова до покупки».
- Ми беремо ці дані та узгоджуємо їх з вашими продуктами та послугами, щоб створити список аудиторії у визначеному 10-мильному радіусі.
- Цей список аудиторії завантажується в наші рекламні платформи для таргетування вашої цифрової реклами.
- Після запуску технологія автоматично аналізує трафік вашого сайту та клієнтів, щоб постійно таргетувати аудиторію.
Потім рекламодавці використовують ці дані для таргетування «споживачів на ринку», тобто людей, які активно розглядають можливість купівлі певного товару чи послуги. Якщо ваш голос або поведінкові дані свідчать про те, що ви розглядаєте можливість купити щось, вони показуватимуть вам рекламу цього товару. Наприклад, якщо ви говорите про автомобілі Toyota або шукаєте їх, ви можете почати бачити рекламу їхніх моделей.
Google, Amazon і Facebook відкрито рекламуються як клієнти CMG.
Відповідь Google, Amazon та Facebook
До журналістів 404 Media потрапила презентація, яка демонструвала можливості програмного забезпечення «Active-Listening» потенційним клієнтам. Після того, як ця історія набула розголосу, Google видалив посилання на медіа-групу з розділу «Партнерська програма» на своєму сайті. У заяві, надісланій електронною поштою на адресу Daily Mail, представник Meta сказав: «Meta не використовує мікрофон вашого телефону для реклами, і ми публічно заявляли про це протягом багатьох років. Ми звертаємося до CMG, щоб вони пояснили, що їхня програма не базується на даних Meta». Центр онлайн-конфіденційності Meta заявив: «Ми розуміємо, що іноді реклама може бути настільки специфічною, що здається, ніби ми слухаємо ваші розмови через мікрофон, але це не так».
Amazon, в свою чергу, відповів 404 Media, заявивши, що його відділ реклами «ніколи не працював з CMG над цією програмою і не планує цього робити».
Користувачі смартфонів давно підозрюють, що їхні пристрої прослуховують їх і показують таргетовану рекламу. Але такі технологічні гіганти, як Facebook, Google та Amazon, заперечують ці звинувачення.
Але цей витік – лише остання новина у хвилі повідомлень, які свідчать про те, що ваш телефон дійсно слухає вас, і що деякі компанії можуть заробляти на тому, що ви говорите.
404 Media вперше виявила існування служби активного прослуховування CMG у грудні 2023 року. Днем пізніше вони викрили невелику маркетингову компанію MindSift, яка вихвалялася в подкасті про використання динаміків розумних пристроїв для таргетування реклами. Хоча це може здатися дивним, активне прослуховування є абсолютно законним, стверджувала CMG у видаленому дописі в блозі за листопад 2023 року. «Ми знаємо, про що ви думаєте. Чи законно це взагалі? Коротка відповідь: так. Це законно, що телефони та пристрої можуть вас прослуховувати», - йдеться у дописі. «Коли при завантаженні або оновленні нового додатку споживачам пропонується багатосторінкова угода про умови використання, десь дрібним шрифтом може міститься пункт про активне прослуховування».
Це може пояснити, як CMG вдається виходити сухим з води в штатах із законами про прослуховування, які забороняють записувати когось без їхнього відома.
Рекомендації АНБ щодо захисту від злому
Агентство національної безпеки поділилося рекомендаціями для користувачів iOS та Android як можна захиститися від хакерських атак на особисті пристрої. Зловмисники зазвичай використовують мережі WiFi, додатки для смартфонів та інші варіанти злому для здійснення кібершпигунства, викрадення особистих даних та розгортання програм-вимагачів.
Ось основні рекомендації які слід вжити, щоб захистити себе від хакерів:
- Своєчасно оновлюйте програмне забезпечення та додатки
АНБ рекомендує оновлювати ПЗ та додатки на своїх пристроях, щоб зробити їх більш захищеними. Хакери постійно знаходять нові способи злому шукаючи лазівки в існуючому програмному забезпеченні, але з кожним оновленням розробники усувають потенційні недоліки, які вони могли б використати, щоб зламати ваш пристрій.
- Встановлюйте додатки лише з офіційних магазинів
Користувачам смартфонів та планшетів слід бути обережними при встановленні додатків з неофіційних джерел. Краще користуватися лише офіційними магазинами, такими як Google Play та App Store. Додатки які розміщені поза офіційних магазинів можуть надати зловмисникам повний доступ до вашого пристрою. А це доступ до аудіо, відео, дзвінків, листування і даних геолокації вашого пристрою.
- Вимикайте WiFi та Bluetooth
Користувачам слід утриматися від підключення до публічних мереж WiFi та вимикати Bluetooth коли він не використовується. Хакери постійно шукають можливість для злому, і якщо залишити WiFi увімкненим, пристрій може стати вразливим до атак типу «KRACK». Аналогічно, залишення Bluetooth увімкненим може призвести до «BlueBorne» атаки – коли хакер отримує контроль над вашим пристроєм без будь-якої взаємодії з користувачем.
- Використовуйте зашифровані програми для передачі голосу, тексту та даних
Додатки (месенджери) з наскрізним шифруванням для передачі голосу, тексту та даних можуть допомогти заблокувати доступ хакерів до вашої особистої інформації.
- Не переходьте за посиланнями та не відкривайте вкладення
АНБ застерігає користувачів Android та iOS від відкриття невідомих вкладень та посилань в електронних листах. Навіть відомі вам відправники можуть випадково передати шкідливий вміст або внаслідок того, що їх скомпрометували або зловмисники видали себе за них. Довіра до телефонних дзвінків або повідомлень може призвести до серйозних наслідків, оскільки шахраї маніпулюють жертвами, змушуючи їх розкривати конфіденційну інформацію або вчиняти дії, що ставлять під загрозу їхню безпеку.
- Перезавантажуйте пристрій щотижня
Смартфони слід перезавантажувати хоча б раз на тиждень, щоб запобігти використанню експлойтів нульового кліку та фішингу. Якщо користувачі не перезавантажують систему, хакер може маніпулювати відкритими URL-адресами, щоб запустити код, який встановлює шкідливе програмне забезпечення на пристрій. Вимкнення телефону скидає всі відкриті веб-сторінки та додатки, а також закриває доступ до банківських рахунків, щоб кіберзлочинці не змогли отримати доступ до конфіденційної інформації.
- Використовуйте чохол, що заглушає мікрофон, і закривайте камеру
Використання захисного чохла, який заглушає мікрофон і блокує фоновий звук, може зупинити «гарячу атаку» на мікрофон. Існують спеціальні чохли що мають вбудовану систему глушіння мікрофона, яка не дозволяє чути ваші розмови через додатки або зовнішню кібератаку. Також важливо закривати задню та фронтальну камери як на Android-смартфонах, так і на iPhone, тому що хакери можуть вмикати та вимикати камеру коли отримають доступ до вашого телефону. Ви можете чимось заклеїти камеру, щоб хакер не зміг спостерігати за кожним вашим рухом.
Висновок
Отже, якщо ви відчуваєте, що бачите більше реклами певного продукту після розмови про нього з друзями або пошуку в інтернеті, знайте це може бути причиною прослуховування. Роками користувачі смарт-пристроїв припускали, що їхні телефони чи планшети слухають те, що вони говорять. Але більшість технологічних компаній категорично заперечують ці твердження.
Щодо рекомендацій АНБ, вони носять більш загальний характер спрямований скоріш на захист від хакерських атак та злому пристроїв а не від прослуховування зі сторони медіагігантів. Адже, наприклад, компанія Google повністю контролює ОС Android, а Microsoft контролює ОС Windows. У компанії Meta крім соцмережі також є свої програми, додатки та месенджер. Також, не забуваємо про поштові сервіси та хмарні сховища. Їм не потрібно нічого зламувати, в них, гіпотетично, і так є повний доступ до «своїх» пристроїв та всіх ваших особистих даних. І поки вони зацікавлені в нас як в споживачах товарів чи послуг захисту від цього нема...