Безпечні месенджери

Опубліковано: 01 жовтня 2024

В даній статті розглянемо месенджери для безпечного обміну повідомленнями. Подивимось, хто здатен забезпечити високий рівень захисту даних користувачів, використовує шифрування для захисту повідомлень від несанкціонованого доступу, та на що можна перейти з Telegram, Viber чи WhatsApp.

Ось кілька ключових характеристик безпечних месенджерів:

  • Наскрізне шифрування. Це метод, при якому повідомлення шифруються на пристрої відправника і розшифровуються тільки на пристрої одержувача. Це означає, що навіть сервери месенджера не можуть переглядати вміст повідомлень.
  • Відсутність зберігання даних на сервері. Месенджери не повинні зберігати повідомлення на своїх серверах після доставки. Це перешкоджає витоку даних.
  • Анонімність. Месенджери не повинні вимагати від користувачів особистих даних, таких як номер телефону або електронну пошту.
  • Відкритий вихідний код. Месенджери з відкритим вихідним кодом дозволяють незалежним експертам перевіряти код на наявність вразливостей.

Ці аспекти допомагають захистити вашу приватність і забезпечити безпечну комунікацію.

Olvid

Olvid – це месенджер, який забезпечує високий рівень безпеки та конфіденційності. Він створений для того, щоб користувачі могли спілкуватися без ризику зовнішніх атак та без реклами. При реєстрації достатньо вказати лише ім’я користувача. Не потрібно вказувати номер телефону, та й взагалі мати SIM-картку а користуватися виключно WiFi.

Скріни екрана месенджера Olvid

Месенджер Olvid створено французькою компанією, він доступний для комп'ютерів з операційними системами macOS, Windows та Linux, а також для iPhone, iPad та смартфонів і планшетів на базі Android.

Завантажити його можна з офіційного сайту olvid.io

Ключові функції месенджера Olvid:

  • Olvid не покладається на треті сторони, такі як оператори чи сервери. Навіть якщо сервери будуть зламані, це не вплине на безпеку ваших повідомлень.
  • В створених групах з родиною, друзями та колегами немає спаму чи реклами.
  • Ви повністю контролюєте свої комунікації, що дозволяє уникнути цифрового шуму інших соціальних мереж.

Але деякі функції є платними, наприклад:

  • Аудіо та відеодзвінки.
  • Використання на декількох пристроях з синхронізацією.
  • Спрощене додавання контактів в один клік.
  • Розгортання MDM.
  • Інтеграція з SSO.
  • Керування користувачами та групами.
  • Інформаційні, командні та чат-боти.

Olvid є відмінним вибором для тих, хто цінує конфіденційність та безпеку в своїх комунікаціях.

Threema

Threema – це платний месенджер розроблений у Швейцарії, надає пріоритет конфіденційності та безпеці користувачів. Він побудований по принципу мінімізації збору даних користувачів. Сервіс працює на основі децентралізованої архітектури та пропонує наскрізне шифрування повідомлень.

Скріни екрана месенджера Threema

Месенджер Threema платний та коштує $5.99 (264.99 грн). Цей кросплатформений застосунок працює на Windows, macOS, Linux. Є Web кліент та версії для мобільних пристроїв на Android та iOS. Обов’язковим є встановлення месенджера на смартфон, після чого можна буде користуватися десктопною ПК/Мак версією чи через браузер.

Завантажити можна на сайті threema.ch

Особливості Threema:

  • Для використання не потрібно вказувати номер телефону чи електронну пошту.
  • Всі повідомлення, дзвінки та файли шифруються за допомогою наскрізного шифрування.
  • Відкритий код дозволяє незалежним експертам перевіряти його безпеку.
  • Кросплатформений, доступний для Android, iOS та веб-браузерів.
  • Підтримує текстові та голосові повідомлення, відео та голосові дзвінки, групові чати, обмін файлами будь-якого типу, а також створення опитувань.

Це все робить Threema гарним вибором, хоч і не безкоштовним.

Signal Messenger

Signal Messenger – безкоштовний та відкритий додаток від американського розробника для обміну повідомленнями, який використовує наскрізне шифрування для захисту ваших розмов. Ви можете надсилати текстові та голосові повідомлення, фотографії, відео та багато іншого без реклами, трекерів або додаткових витрат. Розробники запевняють що будь-яка переписка зберігається лише на пристроях користувачів.

Скріни екрана месенджера Signal

Месенджер Signal можна використовувати на смартфоні/планшеті (Android, iOS), ПК, Mac та Linux. Щоб користуватися Signal Desktop на комп'ютері, спочатку потрібно встановити застосунок на телефоні.

Переходьте на оф.сайт signal.org та завантажуйте.

Кілька ключових аспектів Signal:

  • Додаток повністю безкоштовний для завантаження та використання.
  • Наскрізне шифрування забезпечує захист повідомлень, дзвінків, відправлених фото та відео.
  • Код програми доступний для перевірки на наявність вразливостей.
  • Signal не збирає дані користувачів для реклами або аналітики, що забезпечує додатковий рівень конфіденційності.
  • Месенджер мінімізує збирання метаданих, таких як інформація про те, хто з ким спілкується і коли.

Це робить Signal одним з найбезпечніших месенджерів на сьогоднішній день.

Висновок

Користування будь-яким месенджером не забезпечує 100% захисту переписки та гарантій приватності, особливо при потраплянні пристрою до третіх осіб. На практиці не завжди все так як обіцяють компанії розробники, та виявляється що хвалебний захист не такий і надійний, а обіцянки нерозголошення даних лише пусті слова чи недбалість.

Для підвищення рівня конфіденційності потрібно запроваджувати принципово нові механізми зв’язку та передачі даних, протоколи безпеки та шифрування. Тому, який би месенджер ви не обрали не слід повністю йому довіряти.


Прокоментувати статтю

Якщо виникають питання по темі статті можете сміливо писати в коментарях що саме незрозуміло, будемо розбиратися разом. Діліться своїм досвідом або усім тим що зможе доповнити чи скорегувати статтю, та просто висловлюйте свої думки, головне по темі.

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

*залишаючи коментар Ви підтверджуєте що ознайомилися та приймаєте положення Політики конфіденційності щодо файлів cookie.

Безпечні месенджери

Контакти Політика конфіденційності