Налаштування OpenVPN з'єднання у Windows 11

Опубліковано: 10 листопада 2024

Ця стаття для тих хто хоче захистити свої дані та конфіденційність в інтернеті завдяки використанню VPN. Ми розглянемо безкоштовну програму OpenVPN, як її встановити та налаштувати, як знайти потрібні сервера в різних країнах світу, щоб в результаті отримати стабільне, безпечне та зашифроване з'єднання.

Що таке OpenVPN?

OpenVPN – програмне забезпечення для створення віртуальних приватних мереж (VPN). Воно дозволяє безпечно з’єднуватися з віддаленими мережами через інтернет, забезпечуючи шифрування даних і захист від несанкціонованого доступу.

Основні характеристики:

  • Використовує сучасні методи шифрування для захисту даних для безпечного підключення.
  • Підтримує різні конфігурації та протоколи.
  • Працює на багатьох платформах та пристроях.
  • Має відкритий вихідний код, що дозволяє користувачам перевіряти та змінювати код при потребі.

Завдяки цьому OpenVPN стала популярною програмою серед користувачів, які шукають надійне та безпечне VPN-рішення.

OpenVPN підтримує різні операційні системи, включаючи Windows, macOS, Linux, Android та iOS.

Для комфортної роботи знадобиться ПК з процесором в 2 ГГц та 1 Гб оперативної пам’яті. Бажано мати Windows 11 чи 10. Хоча програма працюватиме й на 7 та навіть на XP (для застарілих ОС прийдеться шукати старі версії).

Як встановити та налаштувати OpenVPN?

Розглянемо як налаштувати OpenVPN з'єднання на прикладі ПК з Windows 11.

  1. Завантажте додаток OpenVPN з оф.сайту openvpn.net
  2. Встановіть його на своєму ПК.
  3. При першому запуску програма сповіщає що нема профілів для підключення. Сповіщення про те що не знайдено профілів підключення
  4. Для роботи програми необхідно скачати файли конфігурації. Ці файли містять всі необхідні параметри, такі як IP-адресу чи ім'я хоста, порт, метод аутентифікації та інші налаштування, що дозволяють клієнту OpenVPN встановити захищене з’єднання з віддаленим VPN-сервером.

    Перший варіант де можна завантажити ovpn-файли – це веб-сайти які містять публічні та безкоштовні VPN, наприклад www.vpngate.net Містить багато серверів в країнах з усього світу, є вибір між UDP чи TCP варіантом підключення через ім'я хоста DDNS чи IP-адреси.

    Із недоліків цього сервісу те, що деякі сервери не завжди доступні а іноді і зовсім зникають. Тому, приходиться час від часу завантажувати нові працюючі файли конфігурації. Завантажте побільше файлів конфігурацій з різних країн бо деякі з них зразу можуть не працювати або видавати дуже низьку швидкість.

    Вибір серверів на сайті VPN GateЗавантаження файлів конфігурації для OpenVPN на VPN Gate

    Другий варіант – сервіси які надають VPN-сервера безкоштовно, наприклад proton.me Після реєстрації поштової скриньки сервіс дає можливість створити VPN-підключення та вибрати сервера в 5 країнах.

    У налаштуваннях Proton VPN, у розділі «OpenVPN / IKEv2» обов’язково збережіть «Ім'я користувача» та «Пароль» вони знадобляться при підключенні. Виберіть необхідну платформу, протокол передачі даних та завантажте конфігурацію найменш навантаженого сервера. Одного чи декількох буде досить.

    Облікові дані OpenVPN / IKEv2 на сайті Proton VPNНалаштування файлів конфігурацій OpenVPN на сайті Proton VPNВибір VPN серверів
  5. Всі завантажені ovpn-файли перенесіть в папку програми – «OpenVPN\config», або імпортуйте через контекстне меню програми – «Import > Імпортувати файл». Після цього у меню з’являться додані файли конфігурацій. Імпортування файлу конфігурації
  6. Тепер в контекстному меню виберіть необхідний сервер та натисніть «З’єднати». З'єднання з сервером
  7. При необхідності авторизуватися введіть ім’я користувача та пароль. Щоб не вводити дані кожного разу відмітьте пункт «Запам’ятати». Авторизація при підключенні до сервера
  8. Чекайте на сповіщення про вдале підключення. Піктограма додатку OpenVPN стане зеленого кольору. Сповіщення про вдале підключення до VPN

Чи безпечний OpenVPN?

OpenVPN є досить безпечним програмним забезпеченням для створення віртуальних приватних мереж (VPN). Воно використовує сучасні методи шифрування для захисту даних та забезпечення конфіденційності.

Ключові аспекти безпеки OpenVPN:

  • Шифрування. Використовує стійкі алгоритми шифрування, такі як AES-256, для захисту під час передачі даних.
  • Аутентифікація. Підтримує багатофакторну аутентифікацію, що додає додатковий рівень захисту.
  • Відкритий код. Оскільки це програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом, незалежні експерти можуть його перевірити на наявність вразливостей.
  • Оновлення. Розробники регулярно випускають оновлення для підтримки нових функцій, виправлення вразливостей та покращення безпеки.

Однак, як і з будь-яким іншим програмним забезпеченням, важливо дотримуватися загальних практик безпеки, використовувати сильні паролі та регулярно оновлювати ОС.


Прокоментувати статтю

Якщо виникають питання по темі статті можете сміливо писати в коментарях що саме незрозуміло, будемо розбиратися разом. Діліться своїм досвідом або усім тим що зможе доповнити чи скорегувати статтю, та просто висловлюйте свої думки, головне по темі.

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

*залишаючи коментар Ви підтверджуєте що ознайомилися та приймаєте положення Політики конфіденційності щодо файлів cookie.

Налаштування OpenVPN з'єднання у Windows 11

Контакти Політика конфіденційності